Esat Caddesi'nde Zorbalık!

Esat Caddesi'nde Zorbalık!

  • 18 Ekim 2020

14 Ekim Çarşamba'yı 15'i Perşembe'ye bağlayan gece saatlerinde yoldan geçmekte olan mahalleli iki kişi Esat Caddesinde bulunan Gülçimen ASPAVA için çalıştığı belirtilen iki motosikletli kuryenin sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kaldı. Homofobik ve cinsiyetçi küfürlerle başlayan ve darpa varan saldırı, saldırıya uğrayanlar evlerine doğru giderken ara sokakta da devam etti. Bu olaydan bir saat kadar sonra aynı yerden geçmekte olan bir kadına bu sefer sözlü saldırı yapıldı. Duruma sessiz kalmayıp tepki gösteren kadın motorlu kuryelerden bir grubun fiziksel saldırısına maruz kaldı. 

Solfasol olarak saldırıya uğrayanlarla, mahalleliyle ve motorlu kuryelerin örgütlendiği Derneğin başkanıyla görüştü. Haberimizi yayına hazırladığımız saatlerde saldırıya uğrayanların özür talebi henüz karşılık bulmamıştı. Mahalleli, saldırıya uğrayanlardan özür dilenmemesi ve söz konusu işletme tarafından gerekli tedbirler alınmaması halinde boykot ve imza kampanyası başlatılacağını belirtiyor.

Önemli not: Haberimizde de belirttiğimiz gibi konunun tarafı olan, olduğunu hisseden herkesin cevap hakkı vardır. Konuyla ilgili yorum, görüş iletmek ya da cevap hakkınızı kullanmak için lütfen bize yazın: bilgi@gazetesolfasol.com

Haber Kaan Can Bircan & Onur Mat & Mehmet Onur Yılmaz